Voleybol'da Dünya Şampiyonu Türkiye Oldu!
Reklamlar
Voleybol'da Dünya Şampiyonu Türkiye Oldu!
2017 Dünya 23 Yaş Altı Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nın kazananı Türkiye oldu! Finalde karşılaşmış olduğu Slovenya'yı 4-0 yenerek altın madalyanın sahibi olan Türkiye, kadınlar voleybolunun başarılı ve iddialı isimleri ile herkesi büyüledi.
Türkiye ile Slovenya, Slovenya'nın başkenti Ljubljana'da yer alan Arena Stozice'de oynan final maçında karşı karşıyaydı. İki takımda oyuna oldukça hırslı başladı. Milli voleybol oyuncuları eşitlik aldıkları ilk on oyunun ardından hırslanıp ilk sete ağırlığını koydu. Ardından rakibine 10-5 üstünlük sağladı. Ay-yıldızlı voleybolcular seti 15-12 kazanarak 1-0 öne geçti.
İki takım ikinci setin ilk sekiz oyununda da eşitliliği sağladı. Sonrasında 7-2'lik bir seriyle Ay-yıldızlılar skor tablosunu 11-6'ya ulaştırdı. Milli voleybolcular farkı korumak için büyük çaba gösterip seti 15-11 kazanarak son durumu 2-0 yaptı ve rakibinden iki adım öne geçti. Üçüncü set için daha heyecanlı bir karşılaşma söz konusu hale geldi.
3. Set başlarken Slovenya hırslanarak 4-0 öne geçti. Ancak Türkiye, cevabını 4-0 öne geçen Slovenya'ya art arda 7 sayı atarak verdi. Sonuç 7-4 oldu. Ebrar Karakurt'un gelen sayılarına Slovenyalı voleybolcu Mlakar cevap verince skor 13-13 olarak ortam çekişmeli bir hale aldı, her iki takımda varını yoğunu ortaya koydu. Ancak Türkiye milli takımımız soğukkanlılığını koruyarak ve inanarak seti 15-13 alarak 3. Setinde kazananı oldu. Sonuç 3-0'dı.
3-0 önde olan Ay-yıldızlı takımın stresi azalarak daha rahat şekilde oyuna çıktılar. Ancak bu rahatlık 4. Set için olumsuzluk değil aksine kendine olan güvenlerinden dolayı su gibi akıp geçen bir set hâline gelmesine sebep oldu. 4. Set de 15-8 skor ile millilerindi.
 
 
 
 
İnanarak Ve Azimle Şampiyonluk Geldi!
Milli voleybolcular 1 saat 6 dakika süren maçın hiçbir setini kaçırmadan 4-0 kazanarak eve geri döndü. Bu sayede Dünya'da üçüncüsü yapılan şampiyonada ilk altın madalyayı Türkler kazanmış oldu.
Şampiyonluk adım adım geldi!
Yapılan ilk maçta 5. Olan Türkiye ikincisinde 2. Oldu. Üçüncü yapılan maçta birinciliği alarak zirveye adım adım firmamı oldu, inanarak başardı. Voleybol maçlarına açılan en yüksek oranları online bahis siteleri üzerinde bulabilir, yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.
anahtar-toplama

Voleybol'da Dünya Şampiyonu Türkiye Oldu! oyunu facebook yorumları

Voleybol'da Dünya Şampiyonu Türkiye Oldu! oyunu yorumları

Bu oyun hakkında ne düşünüyorsun ?